Muniek Staszczyk - gazeta.pl z 3.07.01

Moderator: Witamy wszystkich ! Naszym dzisiejszym gościem jest Muniek Staszczyk.
martensica#: Cześć Muniek :-)))
Muniek_Staszczyk: Cześć, witam wszystkich.
groblas#: Kiedy w sieci zaistnieje wasza strona oficjalna?
Muniek_Staszczyk: W połowie sierpnia. Jesteśmy w trakcie pracy nad nowym albumem i stroną. Mogę podać domenę: www.t-love.pl. Będzie na niej dużo rzeczy, których nie ma gdzie indziej. Chciałem podziękować wszystkim twórcom nieoficjalnych stron o zespole.
quentin: Kiedy nowa płyta?
Muniek_Staszczyk: "Model 01" ukaże się 5 listopada (moje urodziny), pierwszy singiel w połowie sierpnia.
Irc-a#: Czy czujesz się człowiekiem z Warszawy? Czy nie obawiałeś się (chłopak z Częstochowy), że warszawskie chłopaki odsądzą cię od czci i wiary za Szwagierkolaskę?
Muniek_Staszczyk: Mam dwa miasta, z którymi czuję mocny związek. Urodziłem się w Częstochowie, mieszkałem tam 19 lat, już prawie 20 lat mieszkam w Warszawie. I wszystko jest OK. Jeżeli chodzi o szwagra - to byłem zaskoczony dobrym przyjęciem naszego projektu, nawet przez najbardziej zagorzałych fanów Grzesiuka.
Eskaubei#: Czy to prawda, że na najnowszej płycie będzie kawałek z Ewenementem?
Muniek_Staszczyk: Będzie dużo gości, m.in. Kazik, Kayah, Aga Morawska z Happy Pills, a jeżeli idzie o hip-hop, to wystąpi z nami Fisz. Były plany z Molestą, ale w tej chwili oni też są zajęci innym projektem. Nic na siłę. Generalnie stosunki z Ewenementem są w porządku.
Irc-a#: Czy gra z T.Love to przygoda życia, praca, sposób na biznes?
Muniek_Staszczyk: Wszystko razem. Na pewno najbardziej przygoda życia i praca. Czy sposób na biznes - chyba nie.
Katiusza#: Hej Muniek! Chciałam zapytać o jedną rzecz: co się stało ze starym, dobrym T.Love??? Czy kiedyś będziecie nagrywać takie kawałki jak "King", "Motorniczy", "X", itp.?
Muniek_Staszczyk: Nie można robić tego samego co 10 lat temu, tak się po prostu nie da. Rozwijamy się z każdą płytą, inaczej myślimy o muzyce. Tak samo będzie i teraz. Tak czy owak, dzięki za pozytywne reakcje.
Eskaubei#: Nie masz nic przeciwko hip-hopowi, zacytuję Cię "w melodii bloków i hip-hopu, chciałbym pomodlić sie o spokój"?
Muniek_Staszczyk: Lubię hip-hop ze względu na przekaz. Jest dla mnie tym samym, czym był punk rock 20 lat temu. Muzyką miasta i ulicy.
quentin: Gdzie nagracie nową płytę, znów w Londynie?
Muniek_Staszczyk: Pracujemy częściowo w Izabelinie, częściowo we własnym studio Tarchostudio z Neilem Simonsem, tym samym, który współprodukował "Antyidola". Płytę zmasterujemy w Hamburgu.
martensica#: Czy obecnie jakieś zespoły stanowią dla ciebie inspirację?
Muniek_Staszczyk: Jestem fanem muzyki, wciąż kupuję płyty, ale trudno powiedzieć o inspiracji. Inspiracją dla nas jest cała historia rock and rolla od lat 50. do dzisiaj. Inspiracja tekstowa to rzeczywistość, w której żyję.
Eskaubei#: Kogo najbardziej szanujesz z polskich artystów?
Muniek_Staszczyk: Marka Grechutę, Brygadę Kryzys. Lubię Kazika, Maleńczuka i Kasię Nosowską, i niektóre kapele hip-hopowe. Jeszcze by się znalazło wiele...
quentin: Jestem z Poznania. Czy coś takiego jak koncert Niespodzianki może się powtórzyć???
Muniek_Staszczyk: To jest luźna przygoda, gramy covery około 50 na każdym koncercie. Koncerty odbywają się rzadko. Kompletny underground, najczęściej w Olsztynie. Może w tym roku na jesieni coś zagramy.
MALUTKI#: Wychowałem się na T.Love, Irze, Kulcie, Heyu, Soyce. Co sądzisz o generalnie nowych zespołach, np. Ich Troje, Łzy?
Muniek_Staszczyk: Nie za dużo wiem o ich muzyce, ale ponoć się to dobrze sprzedaje (śmiech).
jazonik#: Czy jest jakiś artysta, o którym myślisz, że Ci zagraża w karierze????
Muniek_Staszczyk: W ogóle nie myślę takimi kategoriami. To głupie i chore.
pick#: Czy będzie jeszcze jakaś płyta Szwagierkolaski?
Muniek_Staszczyk: Na razie myślę tylko o T-Love i o nowym albumie. Za rok T-Love będzie miał 20 lat, a dalej zobaczymy.
Eskaubei#: Muniek, jaki jest sposób na popularność przez tyle lat? Wiele kapel się powykruszało, a wy ciągle gracie :))))
Muniek_Staszczyk: Kochamy muzykę, staramy się być uczciwi wobec ludzi. Jest w tym jakaś konsekwencja, chociaż to naprawdę niełatwa jazda. Trzeba być upartym i wiedzieć, że na pewno chcesz to robić.
gaugin#: Która z dotychczas wydanych płyt jest wg ciebie najlepsza?
Muniek_Staszczyk: Trudne pytanie. Zawsze wydaje mi się, że ta najnowsza, a potem czas weryfikuje mój sąd. Lubię "Kinga", "Al Capone" i "Antyidola". Ale żadna z nich nie jest idealna.
Tomi_Lee#: Czy nowa płyta będzie kontynuacją "Antyidola"? Czy będą w niej elementy punku?
Muniek_Staszczyk: Myślę, że będzie przypominała w swej różnorodności najbardziej "Al Capone", ale tak czy owak to zupełnie coś innego.
Topek#: Co sądzisz o zasadniczej służbie wojskowej?
Muniek_Staszczyk: Nie byłem - bo nie chciałem. To wszystko.
jazonik#: Czy możesz o sobie powiedzieć, że jesteś sławny?
Muniek_Staszczyk: Jestem rozpoznawalny, sławny to trochę banalne i głupawe określenie. Z pewnością ludzie kojarzą zespół i mnie, ale wolę, żeby kojarzyli mnie z muzyką niż na przykład z Big Brotherem.
Irc-a#: Czy to prawda, że wydałeś parę tomików wierszy?
Aliosza1#: Czy piszesz nadal wiersze?
Muniek_Staszczyk: Dawno temu w obiegu undergroundowym wyszedł tomik wierszyków pisanych po trawie pt. Gandża, odsyłam do naszej strony internetowej - tam znajdziesz to wszystko, o co pytasz.
Norweg#: Będę w Polsce od 30 lipca do 12 sierpnia. Załapię się na jakiś koncert??
maciek#: Czy można spodziewać się na jesień waszej klubowej trasy, czy też grać będziecie jedynie plenery?
Muniek_Staszczyk: Oczywiście, w listopadzie będzie duża trasa "Model 01", zamierzamy zagrać bardzo dużo koncertów. Lubię kluby i granie w nich. To najlepsza publiczność. Wie, czego chce i przychodzi na T-Love, a nie np. na promocję balonów.
jazonik#: Czy lubisz być wśród swoich fanów?
Muniek_Staszczyk: Jasne! Wszystkich bardzo kocham i pozdrawiam.
maciek#: Jak czujesz się śpiewając 20 lat młodszej od siebie publiczności po raz 100. piosenkę "IV LO"?
Muniek_Staszczyk: W porządku, to jest naprawdę niezłe uczucie, chociaż mam do tej piosenki duży dystans, ale to normalne. Ostatnio widziałem na naszym koncercie 40-letnią mamę z 17-letnią córką. Wyobraź sobie, że całkiem dobrze się bawiły.
Norweg#: Na płycie "Pocisk miłości" śpiewałeś po angielsku. Czy to po to, żeby zauważono T.Love na Zachodzie?
Muniek_Staszczyk: To był eksperyment, nie do końca dobrze odebrany przez fanów. Chcieliśmy spróbować. Te teksty angielskie może nie są specjalnie głębokie, są raczej dekoracyjne, no może poza "Dirty Streets of London".
martensica#: Pamiętam, że jakiś czas temu był wywiad z Tobą i Twoją żoną w "Zwierciadle", czy nie sądzisz, że opowiedziałeś wtedy o zbyt prywatnych sprawach?
Muniek_Staszczyk: Dałem się skusić jednorazowo. Wywiad robiła znana mi osoba, ale generalnie nie lubię takiej rodzinnej pornografii.
jazonik#: Opowiedz coś o swoim domu...
Muniek_Staszczyk: Mieszkam w Warszawie w bloku na Ochocie, na osiedlu strzeżonym. Czuję się czasami jak w Auschwitz lub w areszcie (to cytat z piosenki z nowej płyty).
jazonik#: Jaka jest Twoja ulubiona potrawa?
Muniek_Staszczyk: Lubię chińszczyznę i niektóre polskie zupy. Lubię szpinak, bla, bla, bla...
ruda#: Kidy napiszesz piosenkę dla swoich dzieci?
Muniek_Staszczyk: Już napisałem, na płycie Prymityw pt. "Jaś i Marysia".
Dario#: Czy otarłeś się o zjawisko groupies? (Wiesz - te majtki na scenie... :-)
Muniek_Staszczyk: Oczywiście, ale nic więcej nie powiem.
martensica#: W jaki sposób się relaksujesz, po całym dniu ciężkiej pracy? Masz jakiś ulubiony sposób wypoczynku?
Muniek_Staszczyk: Takie pytania mnie załatwiają. Przepraszam Cię, to brzmi jak pytanie z tygodnika "Na żywo" lub "Halo".
Eskaubei#: Czy Stanisław Grzesiuk jest poprzez swoje książki i piosenki dla Ciebie jakimś wzorem życiowym?
Muniek_Staszczyk: No może nie wzorem, bo to była mocna postać i chyba bym mu nie dotrzymał kroku, aczkolwiek to postać bardzo wyrazista, prawdziwa i nie plastykowa, dlatego zajęliśmy się jego piosenkami, których zresztą sam nie napisał, a żyją w świadomości ludzi jako Jego.
carollas#: O kim możesz powiedzieć, że jest dla Ciebie autorytetem?
Muniek_Staszczyk: Bob Marley i jeszcze parę innych bardziej ulotnych osób i rzeczy.
quentin: Podoba Ci się Twój wizerunek przedstawiony w książce "Chłopaki nie płaczą"?
Muniek_Staszczyk: Książkę napisał mój kolega Krzysiek Varga i są to jakieś elementy mojej osoby. Jest jeszcze wiele innych obrazów, ale generalnie książka jest OK, nawet bardzo OK.
choin#: Czy nie jesteś już czasem tym wszystkim zmęczony i nie chciałbyś gdzieś uciec?
Muniek_Staszczyk: Oczywiście czasami bardzo, uważam wtedy, że jest przecież tyle ciekawszych rzeczy niż muzyka, ale generalnie wciąż robię to i coś w tym jest. Zawsze miałem dystans do sławy, całego tego rock and rolla, może dlatego zachowuję jakieś normalne spojrzenie.
maciek#: Czy na nowej płycie znajdzie się wasza wersja piosenki "Das model" i czy dlatego płyta będzie się nazywać "Model 01"?
Muniek_Staszczyk: Nie, niestety nie. Chcieliśmy ją nagrać parę lat temu na płytę "Chłopaki nie płaczą", ale zespół Kraftwerk, który jest autorem tej piosenki nie udzielił nam zgody na polską wersję utworu. Ale gramy go wciąż na koncertach.
zielony#: Muniek, ile Ty właściwie masz lat?
Muniek_Staszczyk: 38 kończę 5 listopada. W dniu premiery nowego albumu.
quentin: Widziałem Cię w Kongresowej na koncercie Toma Waitsa. Jak Ci się podobał koncert?
Muniek_Staszczyk: Był w każdym calu zajebisty. To wielki facet.
maciek#: Jak podoba ci się wypowiedź Kazika dla Machiny, w której stwierdza, że tylko Kult i Budka Suflera są w stanie zapełnić sale koncertowe?
Muniek_Staszczyk: Być może Kazik ma rację, a poza tym jest moim kolegą i nie będę się ustosunkowywał w żaden sposób do wypowiedzi kolegi.
Topek#: Co sądzisz o narkomanii i łatwym dostępie do narkotyków? Czy sam kiedyś miałeś przygodę z dragami?
Muniek_Staszczyk: Miałem przygodę, ale to, co się dzieje w tej chwili jest przerażające. Ta cała moda na branie dragów juz od podstawówki jest tragiczna. To nie żadna kontestacja, tylko częstowanie małolatów śmiercią. Zaczynasz od trawy, a kończysz na Brown Sugar.
Ramirez#: Czy pracujesz nad swoim głosem, czy uważasz, że jego jakość jest wpisana w image zespołu?
Muniek_Staszczyk: Jestem specyficzny w swoim śpiewaniu i mam świadomość wszystkich swoich braków, ale oczywiście staram się zawsze robić to jak najlepiej potrafię.
gaugin#: Jakie jest twoje zdanie na temat muzyki w formacie mp3?
martensica#: Co sądzisz o aferze związanej z Napsterem?
Muniek_Staszczyk: Na naszej stronie internetowej będzie kilka piosenek w mp3. Uważam, że to zawsze fajny gest zespołu w stosunku do fanów. Co do afery z Napsterem - to nie wiem o co chodzi, bo w ogóle jestem bardzo niekomputerowy. Ale czat przebiega sympatycznie.
jazonik#: Czy po pracy masz czas na rozrywkę?
Muniek_Staszczyk: Oczywiście, np. mecz futbolowy reprezentacji Polski w pubie z kolegą bądź większą grupą. Jestem fanem futbolu.
kulka#: Czy jest coś, co interesuje Cię na równi z muzyką?
Muniek_Staszczyk: Wyobraź sobie, że czasami czytam książki, chodzę do kina itd.
Mazik#: W jakich warszawskich klubach lub pubach się bawisz?
Muniek_Staszczyk: Nie mam jakichś ulubionych. Ostatnio w ogóle rzadko mam na to czas, bo przez ostatnie 8 miesięcy pracowaliśmy nad muzyką i tekstami do nowego albumu, ale jeżeli już, to czasami wpadam do Lolka, Piekarni i Champions Pubu.
Krzysiek#: Na czym polega twój udział w zespole Meble i czy planujecie wydać płytę, która będzie dostępna normalnie, a nie tylko w "Lampie i iskrze bożej"?
Muniek_Staszczyk: Jestem nadwornym perkusistą mojego mistrza Pawła Dunina-Wąsowicza. Postać znana w środowisku niekonwencjonalnych literatów.
Aliosza#: Muniek, zdaję mi się, że im gorzej śpiewasz, tym lepiej to wychodzi.
Muniek_Staszczyk: Może masz rację, chociaż to chyba nie jest zbyt muzyczne myślenie, ale rozbawiłeś mnie. Pozdrawiam.
quentin: Czy występ w "Małżowinie" był Twoim jedynym objawieniem aktorskim?
Muniek_Staszczyk: Wystąpiłem tam po koleżeńsku razem ze Świetlickim i Maleńczukiem. Nie mam do tego jakiegoś super stosunku, wydaje mi się, że cała sztuka była trochę nudna. Ale sam udział wspominam w porządku.
Topek#: Kogo najbardziej lubisz, a kogo najmniej z ekipy "Jeźdźca Burzy"? Widziałem na próbie, że były tam kłótnie... Jak ci się podoba ten spektakl?
Muniek_Staszczyk: To kolejna przygoda - jednorazowa, otarłem się o tzw. teatr. To nowe doświadczenie. To bardzo sympatyczny zespół ludzi. Co do spektaklu to myślę, że pierwszy akt jest dużo lepszy od drugiego i bardzo dużo robi muzyka Doorsów, gdyby jej nie było, mogłoby być gorzej.
amphi: Jaki masz dzisiaj stosunek do piosenki "No Pasaran"? Czy obecnie też napisałbyś taki tekst?
Muniek_Staszczyk: Scena polityczna jest kompletne rozmydlona i w ogóle mnie nie interesuje. Nie jestem fanem SLD i chyba nie zostanę, ale druga strona jest też nie dla mnie. Nie angażuję się w to.
gaugin#: Co sądzisz o programach typu reality show (np. Big Brother)?
Muniek_Staszczyk: To maszynka do robienia kasy, oparta na głupocie i próżności ludzi. Jest to program na poziomie 10-latków. Ja go nie oglądam, bo mnie to nie bawi. To kolejny rodzaj porno bez rozbierania.
kulka#: Co denerwuje Cię najbardziej i czego nie znosisz w całym światku muzycznym?
Muniek_Staszczyk: Nie będę źle mówił o swoich kolegach. Większość muzyków znam. Zarówno chłopaków z Molesty, jak i Krzyśka Krawczyka. I wszystkich tak samo pozdrawiam.
arczer#: Kiedy zagracie w Chicago?
Muniek_Staszczyk: Graliśmy w lutym. Może w przyszłym roku.
Monna#: O jakim koncercie marzysz? Na jaki chciałbyć pojść?
Muniek_Staszczyk: Byłem ostatnio na koncercie AC/DC i nie wiedziałem, że to zrobi na mnie dzisiaj tak duże wrażenie. To muzyka bardziej dla chłopaków, mniej dla dziewczyn, ale koncert był zajebisty.
king16#: Co byś powiedział na duet z Shazzą? Czy czujesz do niej jakąś odrazę, wstręt?
Muniek_Staszczyk: Nie, przecież to bardzo przystojna kobieta. Myślę, że wielu mężczyzn w Polsce marzy o duecie z Shazzą.
martensica#: Dlaczego prawie zawsze na koncertach masz okulary przeciwsłoneczne? Taki szpan?
Muniek_Staszczyk: Tak było od początku i zostało. Jaki szpan? Okulary za 10 złotych? Tak po prostu.
zielony#: Muniek, czy Tobie się nie znudziło śpiewać ciągle podobne kawałki? Pamiętam Was z Jarocina z jakiegoś 83 czy 84 roku i później, w kółko to samo gracie, choć może teraz lepiej. Ja mam dość, a Ty?
Muniek_Staszczyk: Rozumiem. T-Love nie jest lekturą obowiązkową. Zawsze można wysiąść z tego pociągu. Chociaż obecnie gramy bardzo dużo nowych piosenek. Spróbuj wpaść na jakiś koncert promocyjny nowej płyty. Daj się namówić. Ostatni raz.
Moderator: Nasz czat potrwa jeszcze około 15 minut.
Aliosza#: Myślisz, że gdy będziesz miał sześćdziesiąt lat, dalej będziecie grać - jak Rolling Stones?
Muniek_Staszczyk: Rolling Stones to smutny przykład. Byłem na ich czterech trasach koncertowych, ale ostatnio 3 lata temu w Berlinie zrobiło mi się smutno, poczułem, że coś się kończy. Ten cały rock and rollowy cyrk, którego częścią też w jakiś sposób jestem.
Eskaubei#: Czy w przyszłości chcesz sie zająć wychwytywaniem jakichś młodych, wartościowych grup muzycznych i pomagać im w wybiciu się?
Muniek_Staszczyk: Często zanosiłem różne taśmy demo do wytwórni płytowych. Chciałem pomóc, ale wytwórnie miały inny punkt widzenia. Myślę, że w tej chwili przydałby się festiwal taki jak Jarocin w latach 80., który wyłaniałby dużo młodych grup. Trzymam kciuki.
lisek#: Czy nie uważasz, że walka z piractwem to jak walka z wiatrakami? Czy nie warto zastanowić się, co warto by zmienić, aby ludzie kupowali oryginalne płyty? Może to cena odstrasza klienta?
Muniek_Staszczyk: To skomplikowana sprawa. Jestem rozdarty pomiędzy jednym a drugim. Nie popieram piractwa i kupowania takich płyt. Z drugiej strony rozumiem kogoś, kto zarabia np. 600 złotych miesięcznie. Jakie ma wyjście? Musi być jakiś kompromis.
king16#: Czy lubisz kupować w supermarketach?
Muniek_Staszczyk: Nie przywiązuję wagi do tego, chociaż supermarkety stały się w życiu Polaków nowymi świątyniami. Nazywam to po angielsku Temple of Consumption.
zielony#: Wydaje mi się, że T.Love to taki jednoosobowy zespół. Nie ciąży Ci świadomość, że bez Ciebie to dawno by się rozsypało?
Muniek_Staszczyk: Sam nie piszę muzyki. Jestem związany z Perkozem, Nazimem, Maggilą i Polakiem. Oczywiście jestem twarzą i liderem zespołu, autorem tekstów i melodii, ale T-Love to zespół, a nie Muniek i jacyś muzycy.
maciek#: Na płycie Pidżamy Porno jest pewna piosenka twojego autorstwa. Czy jest szansa na oryginalną wersję na nowej płycie T.Love?
Muniek_Staszczyk: To bardzo stary numer, jeszcze z początku lat 80. Myślę, że Grabarz zrobił to bardzo dobrze, w klimacie starego T-Love.
Aliosza#: Czy zdawałeś sobie sprawę, że piosenka "Chłopaki nie płaczą" przyniesie wam taką popularność?
Muniek_Staszczyk: Jak zobaczyłem teledysk po zmontowaniu, byłem pewien dużego odbioru, chociaż niektórzy nie zrozumieli naszego oka puszczonego do widza i traktowali nas jak podstarzały boysband, który gra tylko i wyłącznie takie piosenki.
zielony#: Kiedy pytałem o jednoosobowe T.Love, miałem na myśli to, że chyba tylko Ty grasz od początku (czy się mylę?). Dlaczego Twoi koledzy poodchodzili? Co teraz robią?
Muniek_Staszczyk: To prawda, jestem od początku. Przez zespół w ciągu 20 lat przewinęło się około 30 facetów. To dużo, ale obecny skład jest stabilny od płyty "Prymityw", czyli od 8 lat.
Eskaubei#: A nie myślisz o założeniu własnej małej firmy fonograficznej? Przykład: niezależne wytwórnie hip-hopowe związane tylko umowami dystrybucyjnymi.
Muniek_Staszczyk: Jesteśmy jeszcze związani kontraktem z Pomatonem-EMI, współpraca przez lata układała się dobrze. Mamy całkowitą wolność artystyczną, ale co będzie w przyszłości, tego nie wiem. "Model 01" to ostatni album według tego kontraktu.
katasza#: Czy tytułowy bohater piosenki "King" to postać autentyczna?
Muniek_Staszczyk: Pół na pół, jak w filmie, trochę fikcji literackiej, trochę prawdy. To piosenka o Częstochowie i klimatach związanych z tym miastem. Rzeczywiście istniał jakiś tam prototyp bohatera. To jeden z moich kolegów z dawnych czasów. To na pewno nie ja.
aps#: Robisz coś dobrego w życiu, np. działalność charytatywna?
Muniek_Staszczyk: Staram się przekazać ludziom pozytywną energię, nasze koncerty właśnie taki mają charakter. Interesuje mnie pozytywne myślenie, a nie myśłenie negatywne. To nie znaczy wcale, że trzeba śpiewać o kwiatkach.
Moderator: Nasz czat potrwa jeszcze około 3 minut. Prosimy o ostatnie pytania.
Topek#: Jaką czytasz prasę?
Muniek_Staszczyk: Wolę książki. Chociaż czasami, żeby było śmieszniej czytam np. "Gazetę Wyborczą".
aps#: ktora z polskich wspolczesnych powiesci gdzie jest wiele obsesji powrotu do lat mlodosci spodobala sie takiemu "wiecznemu chlopakowi" jak Ty?
Muniek_Staszczyk: "Chłopaki nie płaczą", i autobiograficzna książka Stasiuka sprzed 2-3 lat, nie pamiętam tytułu, chyba "Autoportret". Nie pamiętam. Zajebista.
Moderator: Ostatnie 2 pytania.
Mazik#: Czy nie dołuje Cię czasami, iż minął okres "romantyzmu" w polskiej muzyce i teraz wszyscy grają to samo tylko i wyłącznie trzepiąc kasę?
Muniek_Staszczyk: Na nowej płycie znajdziesz wiele takich romantyczno-literackich odnośników, ale nie jest też do końca poważnie, jak to na naszych albumach. Oczywiście uważam, iż więcej tego jak nazywasz to "romantyzmu" było w polskim rock and rollu w latach 80. Zgadzam si...
Muniek_Staszczyk: Zgadzam się z Tobą.
Monna#: Jakie plany na wakacje?
Muniek_Staszczyk: Cały lipiec pracujemy nad płytą. A na wakację jadę w sierpniu. Jeszce nie wiem gdzie.
Moderator: Dziękujemy wszystkim za udział. Zapraszamy na następne spotkania na naszym czacie.
Muniek_Staszczyk: Dzięki bardzo za wszystkie interesujące pytania. Pozdrawiam wszystkich uczestników. Zapraszam na naszą stronę, która będzie czynna od początku sierpnia. www.t-love.pl
Moderator: Czat moderował dla Was Zizi.
** kończy się dyskusja moderowana

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcejRozumiem